ST33001D
U.S. Sensor
ST33001D
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ST33001D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ST33001D
Manufacturer U.S. Sensor
Description ICL 33 OHM 20% 500MA 11.43MM
Data sheet
Tolerance:±20%
Series:ST
R @ Current:1.485 Ohms
R @ 25°C:33 Ohms
Packaging:Bulk
Lead Spacing:0.200" (5.08mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Diameter:0.45" (11.4mm)
Detailed Description:Inrush Current Limiter 33 Ohms ±20% 500mA 0.45" (11.4mm)
Current - Steady State Max:500mA