ST3001IN BK105
Alpha Wire
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ST3001IN BK105 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ST3001IN BK105 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | ST3001IN BK105 |
|---|---|
| Manufacturer | Alpha Wire |
| Description | HEATSHRINK BLK 5X4' |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $154.73 | |||||
Specifications
Data sheet
| Type: | Tubing, Semi Rigid |
|---|---|
| Shrinkage Ratio: | 2.5 to 1 |
| Shrink Temperature: | 140°C |
| Series: | FIT®-300 |
| Recovered Wall Thickness: | 0.075" (1.91mm) |
| Other Names: | ST3001IN BK105-ND ST3001INBK105 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material: | Polyolefin (PO), Irradiated |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 3 Weeks |
| Length: | 4.00' (1.22m) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inner Diameter - Supplied: | 1.000" (25.40mm) |
| Inner Diameter - Recovered: | 0.400" (10.16mm) |
| Features: | Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Fluid Resistant |
| Detailed Description: | Heat Shrink Tubing, Semi Rigid 1.000" (25.40mm) 2.5 to 1 Black 4.00' (1.22m) |
| Color: | Black |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply ST3001IN BK105, use the request quote form to request ST3001IN BK105 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ST3001IN BK105.The price and lead time for ST3001IN BK105 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ST3001IN BK105.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation



