ST26025A
STMicroelectronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ST26025A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ST26025A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | ST26025A |
|---|---|
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Description | TRANS PNP DARL 100V 20A TO-3 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 100 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $2.45 | $2.198 | $1.767 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 100V |
|---|---|
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: | 3V @ 200mA, 20A |
| Transistor Type: | PNP - Darlington |
| Supplier Device Package: | TO-3 |
| Series: | - |
| Power - Max: | 160W |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | TO-204AA, TO-3 |
| Other Names: | 497-12532 ST26025A-ND |
| Operating Temperature: | 200°C (TJ) |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Frequency - Transition: | - |
| Detailed Description: | Bipolar (BJT) Transistor PNP - Darlington 100V 20A 160W Chassis Mount TO-3 |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 750 @ 10A, 3V |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 1mA |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 20A |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply ST26025A, use the request quote form to request ST26025A pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ST26025A.The price and lead time for ST26025A depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ST26025A.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

