ST25RU3993-BQFT
STMicroelectronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ST25RU3993-BQFT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ST25RU3993-BQFT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | ST25RU3993-BQFT |
|---|---|
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Description | RAIN RFID single chip reader EPC Class1 Gen2 compatible, VFQFPN 48 7x7x1.0, RoHS |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $48.048 | $43.37 | $39.118 | $38.268 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Breakdown: | 48-QFN (7x7) |
|---|---|
| Type: | RFID Reader |
| Shell Style: | 2.7 V ~ 3.6 V |
| Series: | - |
| RoHS Status: | Tape & Reel (TR) |
| Polarization: | 48-VFQFN Exposed Pad |
| Other Names: | 185380017 AS3993-BQFP AS3993-BQFP-ND AS3993-BQFT AS3993-BQFT-ND AS3993-BQFTTR-ND ST25RD3993-BQFTTR-ND ST25RU3993-BQFTTR-ND |
| Operating Temperature: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 21 Weeks |
| Manufacturer Part Number: | ST25RU3993-BQFT |
| Interface: | - |
| Insertion, Removal Method: | EPC, ISO 18000-6 |
| Frequency: | 860MHz ~ 960MHz |
| Expanded Description: | RFID Reader IC 860MHz ~ 960MHz EPC, ISO 18000-6 2.7 V ~ 3.6 V 48-VFQFN Exposed Pad |
| Description: | UHF EPC CLASS1 GEN2 READER |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply ST25RU3993-BQFT, use the request quote form to request ST25RU3993-BQFT pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ST25RU3993-BQFT.The price and lead time for ST25RU3993-BQFT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ST25RU3993-BQFT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


