ST22L5S5ZQJ3J9022
APEM Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ST22L5S5ZQJ3J9022 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ST22L5S5ZQJ3J9022 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | ST22L5S5ZQJ3J9022 |
|---|---|
| Manufacturer | APEM Inc. |
| Description | SWITCH ROCKER DPDT 6A 125V |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage Rating - DC: | 30V |
|---|---|
| Voltage Rating - AC: | 125V |
| Termination Style: | Solder Lug |
| Switch Function: | On-Off-On |
| Series: | ST |
| Panel Cutout Dimensions: | Rectangular - 15.24mm x 13.00mm |
| Packaging: | Bulk |
| Other Names: | ST2-2L5S5ZQJ3J9022 ST2-2L5S5ZQJ3J9022-ND |
| Operating Temperature: | -30°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Panel Mount, Snap-In |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Mechanical Life: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Ingress Protection: | - |
| Illumination Voltage (Nominal): | - |
| Illumination Type, Color: | - |
| Features: | - |
| Electrical Life: | 40,000 Cycles |
| Detailed Description: | Rocker Switch DPDT 6A (AC), 7A (DC) 125V Panel Mount, Snap-In |
| Current Rating: | 6A (AC), 7A (DC) |
| Color - Actuator/Cap: | Black |
| Circuit: | DPDT |
| Actuator Type: | Concave (Standard V) |
| Actuator Marking: | No Marking |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply ST22L5S5ZQJ3J9022, use the request quote form to request ST22L5S5ZQJ3J9022 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ST22L5S5ZQJ3J9022.The price and lead time for ST22L5S5ZQJ3J9022 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ST22L5S5ZQJ3J9022.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


