ST2012SB32768C0HPWBB
AVX Corporation
ST2012SB32768C0HPWBB
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ST2012SB32768C0HPWBB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ST2012SB32768C0HPWBB
Manufacturer AVX Corporation
Description CRYSTAL 32.7680KHZ 7PF SMD
(In US Dollars)
3000 pcs6000 pcs15000 pcs
Data sheet
Type:kHz Crystal (Tuning Fork)
Size / Dimension:0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Series:ST2012SB, Kyocera
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2-SMD, No Lead
Other Names:1253-1342-2
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Operating Mode:Fundamental
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Load Capacitance:7pF
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)
Frequency Tolerance:±20ppm
Frequency Stability:-
Frequency:32.768kHz
ESR (Equivalent Series Resistance):80 kOhms
Detailed Description:32.768kHz ±20ppm Crystal 7pF 80 kOhms 2-SMD, No Lead