ST12L4S4V30QJ12
APEM Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ST12L4S4V30QJ12 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ST12L4S4V30QJ12
Manufacturer APEM Inc.
Description SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage Rating - DC:30V
Voltage Rating - AC:125V
Termination Style:PC Pin
Switch Function:On-Off-On
Series:ST
Panel Cutout Dimensions:-
Packaging:Bulk
Other Names:ST1-2L4S4V30QJ12
ST1-2L4S4V30QJ12-ND
Operating Temperature:-30°C ~ 85°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Mechanical Life:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Ingress Protection:-
Illumination Voltage (Nominal):-
Illumination Type, Color:-
Features:-
Electrical Life:40,000 Cycles
Detailed Description:Rocker Switch SPDT 6A (AC), 7A (DC) 125V Through Hole
Current Rating:6A (AC), 7A (DC)