SST26WF080BT-104I/SN
Micrel / Microchip Technology
SST26WF080BT-104I/SN
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SST26WF080BT-104I/SN with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SST26WF080BT-104I/SN
Manufacturer Micrel / Microchip Technology
Description IC FLASH 8M SPI 104MHZ 8SOIC
(In US Dollars)
3300 pcs
Data sheet
Write Cycle Time - Word, Page:1.5ms
Voltage - Supply:1.65 V ~ 1.95 V
Technology:FLASH
Supplier Device Package:8-SOIC
Series:SST26 SQI®
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Memory Type:Non-Volatile
Memory Size:8Mb (1M x 8)
Memory Interface:SPI - Quad I/O
Memory Format:FLASH
Manufacturer Standard Lead Time:5 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:FLASH Memory IC 8Mb (1M x 8) SPI - Quad I/O 104MHz 8-SOIC
Clock Frequency:104MHz