SST-90-WDLS-F11-GK150
Luminus Devices
SST-90-WDLS-F11-GK150
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SST-90-WDLS-F11-GK150 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SST-90-WDLS-F11-GK150
Manufacturer Luminus Devices
Description BIG CHIP LED HB MODULE WHITE
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Wavelength:-
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3.25V
Viewing Angle:100°
Type:Chip On Board (COB)
Temperature - Test:-
Size / Dimension:11.00mm L x 10.00mm W
Series:SST-90
Packaging:Tray
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lumens/Watt @ Current - Test:-
Light Emitting Surface (LES):8.00mm Diameter
Lens Type:Domed
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height:5.40mm
Flux @ Current/Temperature - Test:-
Features:-
Current - Test:3.15A
Current - Max:9A