SSPT7F-12.5PF10PPM
Seiko Instruments, Inc.
SSPT7F-12.5PF10PPM
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SSPT7F-12.5PF10PPM with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SSPT7F-12.5PF10PPM
Manufacturer Seiko Instruments, Inc.
Description CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Type:kHz Crystal (Tuning Fork)
Size / Dimension:0.264" L x 0.059" W (6.70mm x 1.50mm)
Series:SSP-T
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:4-SMD, Flat Lead, 3 Leads
Other Names:Q5374966
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Operating Mode:Fundamental
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Load Capacitance:12.5pF
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.055" (1.40mm)
Frequency Tolerance:±10ppm
Frequency Stability:-
Frequency:32.768kHz
ESR (Equivalent Series Resistance):65 kOhms
Detailed Description:32.768kHz ±10ppm Crystal 12.5pF 65 kOhms 4-SMD, Flat Lead, 3 Leads