SSP-LXC12862S24A
Lumex, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SSP-LXC12862S24A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SSP-LXC12862S24A
Manufacturer Lumex, Inc.
Description LED T-5MM 32.5MM RND 8SRD/16SGRN
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Forward (Vf) (Typ):14.4V Red, 17.6V Green
Size / Dimension:1.28" Dia x 0.42" H (32.50mm x 10.70mm)
Series:-
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Millicandela Rating:2000mcd Red, 300mcd Green
Internal Connection:-
Interface:-
Detailed Description:Dot Matrix Display Module 24 Round 8 Red, 16 Green 14.4V Red, 17.6V Green 1.28" Dia x 0.42" H (32.50mm x 10.70mm)