SSM6N15AFU,LF
Toshiba Semiconductor and Storage
SSM6N15AFU,LF
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SSM6N15AFU,LF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SSM6N15AFU,LF
Manufacturer Toshiba Semiconductor and Storage
Description MOSFET 2N-CH 30V 0.1A 2-2J1C
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Vgs(th) (Max) @ Id:1.5V @ 100µA
Supplier Device Package:US6
Series:-
Rds On (Max) @ Id, Vgs:3.6 Ohm @ 10mA, 4V
Power - Max:300mW
Packaging:Original-Reel®
Package / Case:6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Other Names:SSM6N15AFULFDKR
Operating Temperature:150°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds:13.5pF @ 3V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs:-
FET Type:2 N-Channel (Dual)
FET Feature:Logic Level Gate
Drain to Source Voltage (Vdss):30V
Detailed Description:Mosfet Array 2 N-Channel (Dual) 30V 100mA 300mW Surface Mount US6
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C:100mA