SSC800-25-12
Crydom
SSC800-25-12
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SSC800-25-12 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SSC800-25-12
Manufacturer Crydom
Description RELAY SSR HV DC 800VDC 25A 12V
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Load:0 ~ 800 V
Voltage - Input:8 ~ 16VDC
Termination Style:Screw Terminal
Series:SSC
Packaging:Bulk
Package / Case:Hockey Puck
Output Type:DC
Other Names:CC2144
SSC800-25-12-ND
Mounting Type:Chassis Mount
Load Current:25A