SRU6025A-2R2Y
Bourns, Inc.
SRU6025A-2R2Y
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SRU6025A-2R2Y with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SRU6025A-2R2Y
Manufacturer Bourns, Inc.
Description FIXED IND 2.2UH 3.4A 24 MOHM SMD
(In US Dollars)
2400 pcs
Data sheet
Type:Wirewound
Tolerance:±30%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.256" L x 0.244" W (6.50mm x 6.20mm)
Shielding:Shielded
Series:SRU6025A
Ratings:AEC-Q200
Q @ Freq:8 @ 7.96MHz
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Nonstandard
Other Names:SRU6025A-2R2Y-ND
SRU6025A-2R2YTR
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Core:Ferrite
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance Frequency - Test:100kHz
Inductance:2.2µH
Height - Seated (Max):0.110" (2.80mm)
Frequency - Self Resonant:65MHz
Detailed Description:2.2µH Shielded Wirewound Inductor 3.4A 24 mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR):24 mOhm Max
Current Rating:3.4A
Current - Saturation:2.35A