SRF1280A-151M
Bourns, Inc.
SRF1280A-151M
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SRF1280A-151M with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SRF1280A-151M
Manufacturer Bourns, Inc.
Description INDUCT ARRAY 2 COIL 150UH SMD
(In US Dollars)
400 pcs800 pcs1200 pcs2800 pcs10000 pcs
Data sheet
Tolerance:±20%
Size / Dimension:0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Shielding:Shielded
Series:SRF1280A
Ratings:AEC-Q200
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Nonstandard
Other Names:SRF1280A-151MTR
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance - Connected In Series:600µH
Inductance - Connected In Parallel:150µH
Height:0.315" (8.00mm)
Detailed Description:Shielded 2 Coil Inductor Array 600µH Inductance - Connected in Series 150µH Inductance - Connected in Parallel 261 mOhm Max DC Resistance (DCR) - Parallel 1.59A Nonstandard
DC Resistance (DCR) - Series:1.013 Ohm Max
DC Resistance (DCR) - Parallel:261 mOhm Max
Current Saturation - Series:1.51A
Current Saturation - Parallel:3.01A
Current Rating - Series:796mA
Current Rating - Parallel:1.59A