SR221A6R0DAR
AVX Corporation
SR221A6R0DAR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SR221A6R0DAR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SR221A6R0DAR
Manufacturer AVX Corporation
Description CAP CER 6PF 100V NP0 RADIAL
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:100V
Tolerance:±0.5pF
Thickness (Max):-
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Series:SkyCap® SR
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Lead Style:Formed Leads
Lead Spacing:0.250" (6.35mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.300" (7.62mm)
Features:-
Detailed Description:6pF ±0.5pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
Capacitance:6pF