SQZ15AJB-110K
Yageo
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SQZ15AJB-110K with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SQZ15AJB-110K
Manufacturer Yageo
Description RES 15W 5% TH
(In US Dollars)
200 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±300ppm/°C
Supplier Device Package:Radial Lead
Size / Dimension:1.890" L x 0.512" W (48.00mm x 13.00mm)
Series:SQZ
Resistance:110 kOhms
Power (Watts):15W
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial - 4 Leads
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.532" (13.50mm)
Features:Anti-Arc, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Detailed Description:110 kOhms ±5% 15W Through Hole Resistor Radial - 4 Leads Anti-Arc, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety Metal Oxide Film