SQP15AJB-9R1
Yageo
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SQP15AJB-9R1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SQP15AJB-9R1
Manufacturer Yageo
Description RES 15W 5% AXIAL
(In US Dollars)
720 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±300ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.492" Square x 1.890" L (12.50mm x 48.00mm)
Series:SQP
Resistance:9.1 Ohms
Power (Watts):15W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:Anti-Arc, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Detailed Description:9.1 Ohms ±5% 15W Through Hole Resistor Axial Anti-Arc, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety Wirewound