SQP10AJB-330R
Yageo
SQP10AJB-330R
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SQP10AJB-330R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SQP10AJB-330R
Manufacturer Yageo
Description RES 330 OHM 10W 5% AXIAL
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs100 pcs
250 pcs500 pcs1000 pcs5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:-
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.374" x 0.354" Rectangular x 1.890" L (9.50mm x 9.00mm x 48.00mm)
Series:SQP
Resistance:330 Ohms
Power (Watts):10W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Other Names:330E LRW-10W-B 5%
330W-10
MO-10W-B-330
SQP10AJB 330R
SQP10AJB330R
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:20 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:Anti-Arc, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Failure Rate:-
Detailed Description:330 Ohms ±5% 10W Through Hole Resistor Axial Anti-Arc, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety Wirewound