SQMW5R33J
AMP Connectors / TE Connectivity
SQMW5R33J
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SQMW5R33J with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SQMW5R33J
Manufacturer AMP Connectors / TE Connectivity
Description RES 0.33 OHM 5W 5% RADIAL
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 189 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs100 pcs
250 pcs500 pcs1000 pcs5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±300ppm/°C
Supplier Device Package:Radial Lead
Size / Dimension:0.512" L x 0.354" W (13.00mm x 9.00mm)
Series:SQ, CGS
Resistance:330 mOhms
Power (Watts):5W
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:2-1623788-7
2-1623788-7-ND
A102472
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:14 Weeks
Height - Seated (Max):1.024" (26.00mm)
Features:Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Failure Rate:-
Detailed Description:330 mOhms ±5% 5W Through Hole Resistor Radial Flame Proof, Moisture Resistant, Safety Wirewound