SQM200JB-910R
Buy SQM200JB-910R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SQM200JB-910R
Manufacturer Yageo
Description RES WW 2W 5% TH
(In US Dollars)
3200 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±300ppm/°C
Supplier Device Package:Radial Lead
Size / Dimension:0.433" L x 0.276" W (11.00mm x 7.00mm)
Series:SQM
Resistance:910 Ohms
Power (Watts):2W
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.846" (21.50mm)
Features:Anti-Arc, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Detailed Description:910 Ohms ±5% 2W Through Hole Resistor Radial Anti-Arc, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety Ceramic