SQM10AJB-2R4
Buy SQM10AJB-2R4 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SQM10AJB-2R4
Manufacturer Yageo
Description RES WW 10W 5% TH
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±300ppm/°C
Supplier Device Package:Radial Lead
Size / Dimension:0.512" L x 0.354" W (13.00mm x 9.00mm)
Series:SQM
Resistance:2.4 Ohms
Power (Watts):10W
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):2.067" (52.50mm)
Features:Anti-Arc, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Detailed Description:2.4 Ohms ±5% 10W Through Hole Resistor Radial Anti-Arc, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety Ceramic