SQCB9M151JAJME
AVX Corporation
SQCB9M151JAJME
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SQCB9M151JAJME with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SQCB9M151JAJME
Manufacturer AVX Corporation
Description CAP CER 150PF 300V 1111
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
1000 pcs2000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:300V
Tolerance:±5%
Thickness (Max):0.102" (2.59mm)
Temperature Coefficient:M
Size / Dimension:0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Package / Case:1111 (2828 Metric)
Other Names:478-2653-2
SQCB9M151JAJME/2K
SQCB9M151JAJME\1K
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Height - Seated (Max):-
Features:High Q, Low Loss
Detailed Description:150pF ±5% 300V Ceramic Capacitor M 1111 (2828 Metric)
Capacitance:150pF