SPS-L225-HDLS
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
SPS-L225-HDLS
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SPS-L225-HDLS with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SPS-L225-HDLS
Manufacturer Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Description SENSOR LINEAR 225MM WIRE LEAD
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 3 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs5 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:6 V ~ 24 V
Termination Style:Wire Leads
Technology:Magnetoresistive
Supplier Device Package:-
Series:SPS
Rotation Angle - Electrical, Mechanical:-
Resistance Tolerance:-
Packaging:Box
Package / Case:Module
Output Signal:-
Output:Analog Voltage
Other Names:480-6879
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Chassis Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:14 Weeks
Linearity:±4%
Linear Range:0 ~ 225.00mm (0 ~ 8.86")