SPM15-150-Q48-C
Murata Power Solutions
SPM15-150-Q48-C
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SPM15-150-Q48-C with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SPM15-150-Q48-C
Manufacturer Murata Power Solutions
Description DC DC CONVERTER 15V 15W
(In US Dollars)
96 pcs
Data sheet
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 1:15V
Voltage - Isolation:1.6kV
Voltage - Input (Min):18V
Voltage - Input (Max):75V
Type:Isolated Module
Size / Dimension:1.00" L x 1.00" W x 0.41" H (25.4mm x 25.4mm x 10.4mm)
Series:SPM15
Power (Watts):15W
Packaging:Tube
Package / Case:6-DIP Module
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Number of Outputs:1
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:30 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Efficiency:84.5%
Detailed Description:Isolated Module DC DC Converter 1 Output 15V 1.1A 18V - 75V Input
Current - Output (Max):1.1A