SPHWHAHDNK28YZV3D2
Samsung Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SPHWHAHDNK28YZV3D2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SPHWHAHDNK28YZV3D2
Manufacturer Samsung Semiconductor
Description LED COB D 3000K SQUARE
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
320 pcs
Data sheet
Wavelength:-
Voltage - Forward (Vf) (Typ):34.6V
Viewing Angle:115°
Type:Chip On Board (COB)
Temperature - Test:85°C
Size / Dimension:28.00mm L x 28.00mm W
Series:COB D Gen2
Packaging:Tray
Manufacturer Standard Lead Time:6 Weeks
Lumens/Watt @ Current - Test:106 lm/W
Light Emitting Surface (LES):22.00mm Diameter
Lens Type:Flat
Height:1.50mm
Flux @ Current/Temperature - Test:3952 lm (Typ)
Features:-
Current - Test:1.08A
Current - Max:2.76A