SPA20N65C3XKSA1
International Rectifier (Infineon Technologies)
SPA20N65C3XKSA1
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SPA20N65C3XKSA1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SPA20N65C3XKSA1
Manufacturer International Rectifier (Infineon Technologies)
Description MOSFET N-CH 650V 20.7A TO-220
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Vgs(th) (Max) @ Id:3.9V @ 1mA
Vgs (Max):±20V