SO63-3-55-24-9
Agastat Relays / TE Connectivity
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SO63-3-55-24-9 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SO63-3-55-24-9
Manufacturer Agastat Relays / TE Connectivity
Description SOLDER SHIELD TERM 24 AWG LEAD
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Type:Wire to Wire
Series:SolderSleeve SO63
Other Names:839717-000
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:6 Weeks
Length:0.650" (16.51mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:Immersion Resistant, Pre-Installed Lead Wire
Diameter:0.170" (4.32mm), 0.200" (5.08mm)
Detailed Description:Wire to Wire Solder Sleeve Transparent - Blue 0.170" (4.32mm), 0.200" (5.08mm)