SN75ALS172ADW
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SN75ALS172ADW with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SN75ALS172ADW with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SN75ALS172ADW |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | IC DIFF BUS LIN DRVR QUAD 20SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 25 pcs | 100 pcs | 500 pcs | 1000 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $4.77 | $4.052 | $3.512 | $2.99 | $2.521 | |
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 4.75 V ~ 5.25 V |
|---|---|
| Type: | Driver |
| Supplier Device Package: | 20-SOIC |
| Series: | - |
| Protocol: | RS422, RS485 |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Other Names: | 296-9939-5 SN75ALS172ADWE4 SN75ALS172ADWE4-ND |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
| Number of Drivers/Receivers: | 4/0 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Duplex: | - |
| Detailed Description: | 4/0 Driver RS422, RS485 20-SOIC |
| Data Rate: | - |
| Base Part Number: | 75ALS172 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SN75ALS172ADW, use the request quote form to request SN75ALS172ADW pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SN75ALS172ADW.The price and lead time for SN75ALS172ADW depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SN75ALS172ADW.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
