SN75469D
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SN75469D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SN75469D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SN75469D |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | 100-V, 7-ch darlington array with CMOS or PMOS compatibility 16-SOIC 0 to 70 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.523 | $0.472 | $0.426 | $0.416 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 100V |
|---|---|
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: | 1.6V @ 500µA, 350mA |
| Transistor Type: | 7 NPN Darlington |
| Supplier Device Package: | 16-SOIC |
| Series: | - |
| Power - Max: | - |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Other Names: | 296-11809-5 |
| Operating Temperature: | 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Frequency - Transition: | - |
| Detailed Description: | Bipolar (BJT) Transistor Array 7 NPN Darlington 100V 500mA Surface Mount 16-SOIC |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | - |
| Current - Collector Cutoff (Max): | - |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 500mA |
| Base Part Number: | SN75469 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SN75469D, use the request quote form to request SN75469D pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SN75469D.The price and lead time for SN75469D depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SN75469D.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
