SN75110AD
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SN75110AD with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SN75110AD with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SN75110AD |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | EAR99 SN75110 Tube HIGH DRIVE interface driver 5V 0.00004A 1.75mm 15ns |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.479 | $0.432 | $0.39 | $0.381 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 4.75 V ~ 5.25 V |
|---|---|
| Type: | Driver |
| Supplier Device Package: | 14-SOIC |
| Series: | - |
| Protocol: | - |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Other Names: | 296-6804-5 SN75110ADE4 SN75110ADE4-ND |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
| Number of Drivers/Receivers: | 2/0 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Duplex: | - |
| Detailed Description: | 2/0 Driver 14-SOIC |
| Data Rate: | - |
| Base Part Number: | SN75110 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SN75110AD, use the request quote form to request SN75110AD pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SN75110AD.The price and lead time for SN75110AD depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SN75110AD.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
