SN74V3680-7PEU
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SN74V3680-7PEU with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SN74V3680-7PEU
Manufacturer N/A
Description IC 16384X36 FIFO MEMORY 128LQFP
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Supply:3.15V ~ 3.45V
Supplier Device Package:128-LQFP (14x20)
Series:74V
Retransmit Capability:Yes
Programmable Flags Support:Yes
Packaging:Tray
Package / Case:128-LQFP
Other Names:296-14944
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):3 (168 Hours)
Memory Size:576K (16K x 36)
Function:Synchronous
FWFT Support:Yes
Expansion Type:Depth, Width
Data Rate:133.3MHz
Current - Supply (Max):40mA