SN74V3640-7PEU
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SN74V3640-7PEU with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SN74V3640-7PEU with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SN74V3640-7PEU |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | 1024 x 36 Synchronous FIFO Memory 128-LQFP 0 to 70 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $20.916 | $18.88 | $17.029 | $16.659 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 3.15V ~ 3.45V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 128-LQFP (14x20) |
| Series: | 74V |
| Retransmit Capability: | Yes |
| Programmable Flags Support: | Yes |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | 128-LQFP |
| Other Names: | 296-14940 |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Memory Size: | 36K (1K x 36) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Function: | Synchronous |
| FWFT Support: | Yes |
| Expansion Type: | Depth, Width |
| Data Rate: | 133.3MHz |
| Current - Supply (Max): | 40mA |
| Bus Directional: | Uni-Directional |
| Base Part Number: | 74V3640 |
| Access Time: | 5ns |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SN74V3640-7PEU, use the request quote form to request SN74V3640-7PEU pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SN74V3640-7PEU.The price and lead time for SN74V3640-7PEU depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SN74V3640-7PEU.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
