SN74LVTH16240DGGR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SN74LVTH16240DGGR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SN74LVTH16240DGGR
Manufacturer N/A
Description IC BUF NON-INVERT 3.6V 48TSSOP
(In US Dollars)
2000 pcs6000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:2.7 V ~ 3.6 V
Supplier Device Package:48-TSSOP
Series:74LVTH
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:48-TFSOP (0.240", 6.10mm Width)