SN74LVCE161284VR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SN74LVCE161284VR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SN74LVCE161284VR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SN74LVCE161284VR |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | IC IEEE STD 1284 TXRX 48-TVSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Supply Voltage: | 3 V ~ 3.6 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 48-TVSOP |
| Series: | 74LVCE |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 48-TFSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Other Names: | 296-18824-2 74LVCE161284VRE4 74LVCE161284VRE4-ND |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
| Number of Bits: | 19 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Logic Type: | IEEE STD 1284 Translation Transceiver |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | IEEE STD 1284 Translation Transceiver IC 48-TVSOP |
| Base Part Number: | 74LVCE161284 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SN74LVCE161284VR, use the request quote form to request SN74LVCE161284VR pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SN74LVCE161284VR.The price and lead time for SN74LVCE161284VR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SN74LVCE161284VR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
