SN74LVC3G14DCUTG4
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SN74LVC3G14DCUTG4 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SN74LVC3G14DCUTG4 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SN74LVC3G14DCUTG4 |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | IC INVERTER SCHM TRG TRPL US8 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.407 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Breakdown: | US8 |
|---|---|
| Timing: | 32mA, 32mA |
| Shell Style: | 1.65 V ~ 5.5 V |
| Series: | 74LVC |
| Schmitt Trigger Input: | 1.4 V ~ 3.7 V |
| RoHS Status: | Tape & Reel (TR) |
| Ratio - S/H:ADC: | 3 |
| Polarization: | 8-VFSOP (0.091", 2.30mm Width) |
| Orientation: | 3 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Number of Bits per Element: | Inverter |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Manufacturer Part Number: | SN74LVC3G14DCUTG4 |
| Logic Level - High: | 0.3 V ~ 1.4 V |
| Features: | Schmitt Trigger |
| Expanded Description: | Inverter IC 3 Channel Schmitt Trigger US8 |
| Description: | IC INVERTER SCHM TRG TRPL US8 |
| Current - Quiescent: | 4.3ns @ 5V, 50pF |
| CMRR, PSRR (Typ): | 10µA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SN74LVC3G14DCUTG4, use the request quote form to request SN74LVC3G14DCUTG4 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SN74LVC3G14DCUTG4.The price and lead time for SN74LVC3G14DCUTG4 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SN74LVC3G14DCUTG4.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
