SN74LVC32373AZKER
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SN74LVC32373AZKER with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SN74LVC32373AZKER with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SN74LVC32373AZKER |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | 32-Bit Transparent D-Type Latch with 3-State Outputs 96-LFBGA -40 to 85 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.521 | $1.373 | $1.239 | $1.212 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 1.65 V ~ 3.6 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 96-PBGA MICROSTAR (13.6x5.6) |
| Series: | 74LVC |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 96-LFBGA |
| Output Type: | Tri-State |
| Other Names: | 296-18813-2 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Logic Type: | D-Type Transparent Latch |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Independent Circuits: | 4 |
| Detailed Description: | D-Type Transparent Latch 4 Channel 8:8 IC Tri-State 96-PBGA MICROSTAR (13.6x5.6) |
| Delay Time - Propagation: | 2.1ns |
| Current - Output High, Low: | 24mA, 24mA |
| Circuit: | 8:8 |
| Base Part Number: | 74LVC32373 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SN74LVC32373AZKER, use the request quote form to request SN74LVC32373AZKER pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SN74LVC32373AZKER.The price and lead time for SN74LVC32373AZKER depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SN74LVC32373AZKER.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
