SN74LVC1T45MDCKREP
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SN74LVC1T45MDCKREP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SN74LVC1T45MDCKREP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SN74LVC1T45MDCKREP |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | Enhanced Product Single-Bit Dual-Supply Bus Transc., Configurable Voltage Transl. , 3-State Outputs |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.553 | $1.402 | $1.264 | $1.237 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - VCCB: | 1.65V ~ 5.5V |
|---|---|
| Voltage - VCCA: | 1.65V ~ 5.5V |
| Translator Type: | Voltage Level |
| Supplier Device Package: | SC-70-6 |
| Series: | 74LVC |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Output Type: | Tri-State, Non-Inverted |
| Output Signal: | - |
| Other Names: | 296-23951-2 LVC1T45MDCKREPG4 LVC1T45MDCKREPG4-ND |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Number of Circuits: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Signal: | - |
| Features: | - |
| Detailed Description: | Voltage Level Translator Bidirectional 1 Circuit 1 Channel 420Mbps SC-70-6 |
| Data Rate: | 420Mbps |
| Channels per Circuit: | 1 |
| Channel Type: | Bidirectional |
| Base Part Number: | 74LVC1T45 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SN74LVC1T45MDCKREP, use the request quote form to request SN74LVC1T45MDCKREP pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SN74LVC1T45MDCKREP.The price and lead time for SN74LVC1T45MDCKREP depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SN74LVC1T45MDCKREP.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
