SN74LVC1G175DRYR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SN74LVC1G175DRYR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SN74LVC1G175DRYR
Manufacturer N/A
Description IC FF D-TYPE SNGL 1BIT 6SON
(In US Dollars)
5000 pcs10000 pcs25000 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:1.65 V ~ 5.5 V
Type:D-Type
Trigger Type:Positive Edge
Series:74LVC
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:6-UFDFN
Output Type:Non-Inverted
Other Names:296-24753-2
74LVC1G175DRYRG4
74LVC1G175DRYRG4-ND
SN74LVC1G175DRYR-ND
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C (TA)
Number of Elements:1
Number of Bits per Element:1
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Max Propagation Delay @ V, Max CL:5ns @ 5V, 50pF
Manufacturer Standard Lead Time:6 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Input Capacitance:3pF
Function:Reset
Current - Quiescent (Iq):10µA
Current - Output High, Low:32mA, 32mA
Clock Frequency:175MHz