SN74LVC1G08YEAR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SN74LVC1G08YEAR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SN74LVC1G08YEAR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SN74LVC1G08YEAR |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | AND Gate 1-Element 2-IN CMOS 5-Pin DSBGA T/R |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.197 | $0.177 | $0.16 | $0.157 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 1.65 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 5-DSBGA, 5-WCSP (1.4x0.9) |
| Series: | 74LVC |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 5-XFBGA, DSBGA |
| Other Names: | 296-12474-2 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Inputs: | 2 |
| Number of Circuits: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL: | 4ns @ 5V, 50pF |
| Logic Type: | AND Gate |
| Logic Level - Low: | - |
| Logic Level - High: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | - |
| Detailed Description: | AND Gate IC 1 Channel 5-DSBGA, 5-WCSP (1.4x0.9) |
| Current - Quiescent (Max): | 10µA |
| Current - Output High, Low: | 32mA, 32mA |
| Base Part Number: | 74LVC1G08 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SN74LVC1G08YEAR, use the request quote form to request SN74LVC1G08YEAR pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SN74LVC1G08YEAR.The price and lead time for SN74LVC1G08YEAR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SN74LVC1G08YEAR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
