SN74LVC1G0832DCKT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SN74LVC1G0832DCKT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SN74LVC1G0832DCKT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SN74LVC1G0832DCKT |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | IC 3INPUT OR/AND GATE SC70-6 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 250 pcs | 500 pcs | 1250 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.557 | $0.474 | $0.379 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 1.65 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | SC-70-6 |
| Series: | 74LVC |
| Schmitt Trigger Input: | No |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Output Type: | Single-Ended |
| Other Names: | 296-32291-2 74LVC1G0832DCKTE4 74LVC1G0832DCKTE4-ND 74LVC1G0832DCKTG4 74LVC1G0832DCKTG4-ND SN74LVC1G0832DCKT-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Inputs: | 3 Input (2, 1) |
| Number of Circuits: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Logic Type: | AND/OR Gate |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | AND/OR Gate Configurable 1 Circuit 3 Input (2, 1) Input SC-70-6 |
| Current - Output High, Low: | 32mA, 32mA |
| Base Part Number: | 74LVC1G0832 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SN74LVC1G0832DCKT, use the request quote form to request SN74LVC1G0832DCKT pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SN74LVC1G0832DCKT.The price and lead time for SN74LVC1G0832DCKT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SN74LVC1G0832DCKT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
