SN74LVC139APW
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SN74LVC139APW with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SN74LVC139APW with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SN74LVC139APW |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | IC DUAL 2-4 DECODE/DEMUX 16TSSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 90 pcs | 180 pcs | 540 pcs | 1080 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.56 | $0.445 | $0.356 | $0.279 | $0.216 | |
Specifications
Data sheet
| Voltage Supply Source: | Single Supply |
|---|---|
| Voltage - Supply: | 1.65 V ~ 3.6 V |
| Type: | Decoder/Demultiplexer |
| Supplier Device Package: | 16-TSSOP |
| Series: | 74LVC |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Other Names: | 296-26582-5 SN74LVC139APW-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Independent Circuits: | 2 |
| Detailed Description: | Decoder/Demultiplexer 1 x 2:4 16-TSSOP |
| Current - Output High, Low: | 24mA, 24mA |
| Circuit: | 1 x 2:4 |
| Base Part Number: | 74LVC139 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SN74LVC139APW, use the request quote form to request SN74LVC139APW pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SN74LVC139APW.The price and lead time for SN74LVC139APW depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SN74LVC139APW.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
