SN74LV8151DW
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SN74LV8151DW with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SN74LV8151DW with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SN74LV8151DW |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | IC BUFFER INVERTER 10BIT 24SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 25 pcs | 100 pcs | 500 pcs | 1000 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.19 | $1.008 | $0.828 | $0.684 | $0.54 | |
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 24-SOIC |
| Series: | 74LV |
| Schmitt Trigger Input: | No |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Output Type: | Single-Ended |
| Other Names: | 296-23672-5 SN74LV8151DW-ND SN74LV8151DWE4 SN74LV8151DWE4-ND SN74LV8151DWG4 SN74LV8151DWG4-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Inputs: | 10 |
| Number of Circuits: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Logic Type: | Buffer/Inverter |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Buffer/Inverter Configurable 1 Circuit 10 Input 24-SOIC |
| Current - Output High, Low: | 12mA, 12mA |
| Base Part Number: | 74LV8151 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SN74LV8151DW, use the request quote form to request SN74LV8151DW pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SN74LV8151DW.The price and lead time for SN74LV8151DW depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SN74LV8151DW.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
