SN74LV4053ANG4
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SN74LV4053ANG4 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SN74LV4053ANG4 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SN74LV4053ANG4 |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | IC MUX/DEMUX TRIPLE 2X1 16DIP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1400 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.286 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply, Single (V+): | 2 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Voltage - Supply, Dual (V±): | - |
| Switch Time (Ton, Toff) (Max): | 14ns, 14ns |
| Switch Circuit: | SPDT |
| Supplier Device Package: | 16-PDIP |
| Series: | - |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 16-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Other Names: | SN74LV4053ANE4 SN74LV4053ANE4-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| On-State Resistance (Max): | 75 Ohm |
| Number of Circuits: | 3 |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit: | 2:1 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 3 Circuit IC Switch 2:1 75 Ohm 16-PDIP |
| Current - Leakage (IS(off)) (Max): | 100nA |
| Crosstalk: | -45dB @ 1MHz |
| Charge Injection: | - |
| Channel-to-Channel Matching (ΔRon): | 1.3 Ohm |
| Channel Capacitance (CS(off), CD(off)): | 0.5pF, 8.2pF |
| Base Part Number: | SN74LV4053A |
| -3db Bandwidth: | 50MHz |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SN74LV4053ANG4, use the request quote form to request SN74LV4053ANG4 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SN74LV4053ANG4.The price and lead time for SN74LV4053ANG4 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SN74LV4053ANG4.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
