SN74LV4052AD
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SN74LV4052AD with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SN74LV4052AD with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SN74LV4052AD |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | IC MULTIPLEXER DUAL 4X1 16SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 40 pcs | 120 pcs | 520 pcs | 1000 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.55 | $0.438 | $0.35 | $0.275 | $0.213 | |
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply, Single (V+): | 2 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Voltage - Supply, Dual (V±): | - |
| Switch Time (Ton, Toff) (Max): | 14ns, 14ns |
| Switch Circuit: | SP4T |
| Supplier Device Package: | 16-SOIC |
| Series: | - |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Other Names: | 296-26557-5 SN74LV4052AD-ND SN74LV4052ADE4 SN74LV4052ADE4-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| On-State Resistance (Max): | 75 Ohm |
| Number of Circuits: | 2 |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit: | 4:1 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 2 Circuit IC Switch 4:1 75 Ohm 16-SOIC |
| Current - Leakage (IS(off)) (Max): | 100nA |
| Crosstalk: | -45dB @ 1MHz |
| Charge Injection: | - |
| Channel-to-Channel Matching (ΔRon): | 700 mOhm |
| Channel Capacitance (CS(off), CD(off)): | 0.5pF, 13.1pF |
| Base Part Number: | SN74LV4052A |
| -3db Bandwidth: | 50MHz |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SN74LV4052AD, use the request quote form to request SN74LV4052AD pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SN74LV4052AD.The price and lead time for SN74LV4052AD depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SN74LV4052AD.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
