SN74LS73ANG4
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SN74LS73ANG4 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SN74LS73ANG4 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SN74LS73ANG4 |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | IC JK TYPE NEG TRG DUAL 14DIP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 400 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $1.30 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - On State: | 2 |
|---|---|
| Type: | JK Type |
| Timing: | 400µA, 8mA |
| Shell Style: | 4.75 V ~ 5.25 V |
| Series: | 74LS |
| RoHS Status: | Tube |
| Polarization: | 14-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Output Type: | Differential |
| Output Function: | Negative Edge |
| Output: | Master Reset |
| Other Names: | SN74LS73ANE4 SN74LS73ANE4-ND |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Manufacturer Part Number: | SN74LS73ANG4 |
| Description: | IC JK TYPE NEG TRG DUAL 14DIP |
| Current - Quiescent: | 20ns @ 5V, 15pF |
| Current - Output High, Low: | 1 |
| Baud Rates: | 45MHz |
| Access Time: | 6mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SN74LS73ANG4, use the request quote form to request SN74LS73ANG4 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SN74LS73ANG4.The price and lead time for SN74LS73ANG4 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SN74LS73ANG4.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
