SN74HC684DWR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SN74HC684DWR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SN74HC684DWR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SN74HC684DWR |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | 8-Bit Identity/Magnitude Comparators 20-SOIC -40 to 85 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $3.447 | $3.111 | $2.806 | $2.745 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2 V ~ 6 V |
|---|---|
| Type: | Magnitude Comparator |
| Series: | 74HC |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Output Function: | A=B, A>B |
| Output: | Active Low |
| Other Names: | SN74HC684DWRE4 SN74HC684DWRE4-ND SN74HC684DWRG4 SN74HC684DWRG4-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Bits: | 8 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL: | 47ns @ 6V, 50pF |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Magnitude Comparator 8 Bit Active Low Output A=B, A>B 20-SOIC |
| Current - Output High, Low: | 5.2mA, 5.2mA |
| Base Part Number: | 74HC684 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SN74HC684DWR, use the request quote form to request SN74HC684DWR pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SN74HC684DWR.The price and lead time for SN74HC684DWR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SN74HC684DWR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
