SN74F374DWE4
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SN74F374DWE4 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SN74F374DWE4
Manufacturer N/A
Description IC FF D-TYPE SNGL 8BIT 20SOIC
(In US Dollars)
850 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:4.5 V ~ 5.5 V
Type:D-Type
Trigger Type:Positive Edge
Series:74F
Packaging:Tube
Package / Case:20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Output Type:Tri-State, Non-Inverted
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)
Number of Elements:1
Number of Bits per Element:8
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Max Propagation Delay @ V, Max CL:10ns @ 5V, 50pF
Manufacturer Standard Lead Time:6 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Function:Standard
Current - Output High, Low:3mA, 24mA
Clock Frequency:70MHz