SN74F112NSRE4
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SN74F112NSRE4 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SN74F112NSRE4
Manufacturer N/A
Description IC FF JK TYPE DUAL 1BIT 16SO
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:4.5 V ~ 5.5 V
Type:JK Type
Trigger Type:Negative Edge
Series:74F
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:16-SOIC (0.209", 5.30mm Width)
Output Type:Differential
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)
Number of Elements:2
Number of Bits per Element:1
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Max Propagation Delay @ V, Max CL:6.5ns @ 5V, 50pF
Manufacturer Standard Lead Time:6 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Function:Set(Preset) and Reset
Current - Quiescent (Iq):19mA
Current - Output High, Low:1mA, 20mA
Clock Frequency:130MHz