SN74CBTS3384PWR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SN74CBTS3384PWR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SN74CBTS3384PWR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SN74CBTS3384PWR |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | 5-V, 1: 1 (SPST), 10-channel general-purpose FET bus switch with Schottky diode clamping |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.359 | $0.324 | $0.293 | $0.286 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage Supply Source: | Single Supply |
|---|---|
| Voltage - Supply: | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Type: | Bus Switch |
| Supplier Device Package: | 24-TSSOP |
| Series: | 74CBTS |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 24-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Other Names: | 296-9162-2 SN74CBTS3384PWRE4 SN74CBTS3384PWRE4-ND SN74CBTS3384PWRG4 SN74CBTS3384PWRG4-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 16 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Independent Circuits: | 2 |
| Detailed Description: | Bus Switch 5 x 1:1 24-TSSOP |
| Current - Output High, Low: | - |
| Circuit: | 5 x 1:1 |
| Base Part Number: | 74CBTS3384 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SN74CBTS3384PWR, use the request quote form to request SN74CBTS3384PWR pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SN74CBTS3384PWR.The price and lead time for SN74CBTS3384PWR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SN74CBTS3384PWR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
